זיפות גגות – שיטות עבודה מקובלות ונפוצות שמתאימות לאקלים במדינת ישראל

לא לכל גג יש אותם נתונים ולכן זיפות גגות יכול להיות שונה לעתים. לשטח הגג ולדיירי הבניין יש גם חלק בהחלטה לגבי אותו איטום גגות מתבקש בדרך לקבלת תוצאה מספקת.

מריחה וצביעה

בבניינים מסוימים עדיין משתמשים בשיטה הוותיקה של זיפות גגות בעזרת זפת חמה שנשפכת ונמרחת על כל שטח הגג. בעזרת מריחת חומר בשכבה מספקת ניתן ליצור איטום גגות יעיל ולמנוע את חדירת מי הגשמים בצורה טובה.

אלו המומחים בתחום זה של אחזקת מבנים מקפידים לשטח את החומר על הגג בכדי למנוע היווצרות של שלוליות במקומות שונים. סיום עבודת זיפות גגות שכזאת מתבצעת על ידי המתנה לייבוש הזפת וצביעה בעזרת צבע לבן אקרילי. כל זאת בכדי שקרני השמש לא יימשכו לצבע השחור של הזפת וימיסו אותה במשך הזמן.

פרישת יריעות
במשך השנים התקדמה הטכנולוגיה והגיעה גם לתחום זה של אחזקת בתים, כך שכיום יש קבלנים שמבצעים איטום גגות בצורה רצינית הרבה יותר. הטכנולוגיה הביאה את יריעות איטום גגות העשויות בד שביכולתן ליצור בידוד הרבה יותר מאסיבי.

הקבלן המבצע פורש את יריעות הבד ומקפיד למלא בזפת, ובחומרים נוספים הנדרשים לאיטום, מעל ומתחת וגם בין שכבות הבד. פרישת יריעות בצורה שכזאת במהלך זיפות גגות מביאה לשדרוג משמעותי של האיטום ולכן הסיכוי שהגג יעמוד בכל עומס של מים ובכל חורף גשום מאוד, הוא גדול יותר.

שימוש ברשת מיוחדת
נושא זה של אחזקת בתים כבר מזמן הפך לחלק מסדר יומן של חברות המפתחות מוצרים חדישים שמסייעים גם למי שמעוניין לבצע איטום גגות יסודי ואיכותי. בשנים האחרונות ניתן לראות כי זיפות גגות נעשה בעזרת רשת מיוחדת הנקראת אינטרגלאס.

רשת זו כבר עשויה מזפת, והיא נפרשת על הגג כולו ויוצרת שכבת בידוד והגנה בצורה מצוינת. איטום גגות עם רשת שכזאת מקנה לקבלן גמישות במהלך העבודה מאחר והוא יכול להניח מספר רשתות נוספות במקום שבו יש סיכוי להיקוות שלוליות או לבעיית חדירות גדולה יותר של מי הגשמים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

חפש בבלוג זה